Jelna Lekcja Biblioteczna

W dniu 23.10.2018r. Bibliotekę Publiczną w Jelnej odwiedziła klasa pierwsza wraz z Panią Barbarą Rytubą. Na początku dzieci przypomniały sobie co to jest biblioteka, czym różni się od księgarni oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci bardzo dobrze zapamiętały w jakich dniach i godzinach jest otwarta biblioteka oraz ile książek można jednorazowo wypożyczyć i na jaki czas.
Następnie wysłuchały wiersza M. Terlikowskiej pt. "List do dzieci", a potem wykonały plakat zatytułowany  "Prośby Książki". Uczniowie losowali karteczki, na których były zapisane prośby książki np. myj ręce przed czytaniem, nie zaginaj rogów.  Następnie wszyscy po kolei czytali hasła i przyklejali na planszę.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki, ale wcześniej musiały odgadnąć z jakiej bajki pochodzi rysunek.
Uczniowie otrzymali również zakładki do książek z godzinami otwarcia biblioteki.