Przedstawienie w Bibliotece

W piątek 14 grudnia zawitała do Naszej Biblioteki grupa teatralna Edu-Artis z Krakowa. Dzieci klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Łętowni i Wólki Łętowskiej oraz klasy 1-2 ze Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie miały okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. „Na smyczy”. Rezolutna Smerfetka i przemądrzały Ważniak wprowadzili nas w klimat przygotowań do Świąt, prezentów, ubierania choinki, a przy tym pokazali czym może się skończyć nierozsądne posługiwanie się telefonem i internetem. Bezmyślnie udostępnione przez Smerfetkę w sieci dane i adres o mały włos doprowadziłyby podstępnego Gargamela przebranego za Mikołaja do wioski Smerfów.

Celem spotkania było uzmysłowienie dzieciom i ich opiekunom, że należy zachować umiar w korzystaniu z dobrodziejstw elektroniki. I, że lepiej czytać książki niż niejednokrotnie tracić czas patrząc w ekran telefonu. Dzieci świetnie bawiły się i śpiewały wspólnie z aktorami i w doskonałych humorach wróciły do szkoły.